PAR MUMS
«PAR MUMS
Par DV
«Par DV
DV vēsture
DV himna
Kāpēc un kā iestāties DV
Par Vanadzēm
Par DVCV
«Par DVCV
Par DVCV
DVCV Valde
DVCV Prezidijs
DVCV pārstāvniecība
DVCV darbības noteikumi
DVCV jaunumi
DVCV darbs
«DVCV darbs
DVCV publikācijas
«DVCV publikācijas
DV Gadagrāmatas
Laiks, Telpa, Ļaudis..
Latviešu karavīrs Otrā pasaules kara laikā
DVCV apbalvojumu sanēmēji kopš 1994.g
DVCV ‘Rātsnama’ sapulces
DV zemes
Labdarība
«Labdarība
DVCV pārstāvniecība Latvijā
Kā veikt ziedojumu
DVCV saņemtie ziedojumi EUR 2014.-2021. g.
Pateicības vēstules
Projekti
«Projekti
Kurzemes lielkaujas un Lestenes brāļu kapi
Latviešu karavīru piemiņas biedrība “Lestene”
Lestenes muzejs
Radinieku meklēšana
Searching for relatives
Galerijas
Kontakti
LV EN

IZVĒLNE
Seko mums acebook

Bijušajam Daugavas Vanagu priekšniekam piešķir DV goda nozīmi zeltā

14.10.22.
16. jūlijā katru gadu Daugavas Vanagi Latvijā (DVL) Rēzeknes nodaļa rīko Mozuļu kaujas atceri. 1944 gadā Latviešu Leģionāri aizstāveja Latvijas robežu ciņā ar Padomju armiju. Ciņa bija nežēlīga, Padomju armijas tanki samala ievainoto lazareti...
2022. gada atceres sarīkojums notikās Krivandā pie Balta Krusta, tuvu pie robežas ar Krieviju. Piedalījās ap  sešdesmit  Latvijas patrioti. Goda sardzi deva Robežsardze. Runas sniedza  DV priekšnieks  Aivars Sinka , DVL  priekšnieks  Jānis Ozols, Ludzas novada pārstavis, Harijs Fridemanis no Nacionālo  karavīru biedrības, un citi. Dziedāja DVL Rēzeknes ansamblis. Vadija DVL Rēzeknes priekšnieks  Kaspars  Balodis. Pēc atceres notika saviesīgs pasākums pie Līdumnieku pagasta estrādes.

Atceres sarīkojuma laikā Jānis Ozols svinīgi pasniedza  DV zelta krūšu zīmi Gunāram  Spodrim, bijušam DV priekšniekam. 

Gunārs Spodris saņēmis DVCV augstāko apbalvojumu - DV nozīmi zeltā. Līdzās pa labi DV priekšnieks Aivars Sinka, pa kreisi DVL priekšnieks Jānis Ozols. Foto: Jānis Ozols.

Gunārs Spodris dzimis Pardaugavā, Rīgā, 1939.g. 11.septembrī. Viņš ar ģimeni pārcēlās 1944.gadā uz Vāciju un 1947.gadā uz Angliju. Izgājis skolu Anglijā, no 1960. līdz 1962.gadam, Spodris dienēja Apvienotās Karalistes (Lielbritānijas) obligātā militārā dienestā un bija iesaistīts britu pretizlūkošanas

(Intelligence Corps) dienestā. Pēc dienesta, viņš ieguva profesionālo izglītību un strādāja rūpnīcās kā industriālais inženieris. Anglijā Gunārs bija iesaistīts profesionālā arodbiedrības kustībā/darbībā, kā arī politiskā laukā. Savā laikā, Anglijas Darba partija (Labour Party) viņu ievēlēja Bristoles pilsētas Domē un viņš bijis vairāku skolu pārvaldnieks. Iestājies Daugavas Vanagos 1992. gadā, Gunāru 2005.gadā ievēlēja DV Anglijas (DVF) zemes valdē, kad arī kļuva atbildīgs par Londonas Latviešu namu. Atgriezies Latvijā 2008. gadā, Gunārs iesaistījās DVL darbos un ievēlēja DVL zemes valdē sākot ar 2015 gadu. Gunārs bija pasaules DV priekšnieks (DV Centrālās valdes priekšsēdis), no 2018. līdz 2020. gada beigām.

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
© 2024 Daugavas Vanagu centrālās valde. Visas tiesības aizsargātas. »